Bezpieczny VoIP na każdą kieszeń!

Bezpieczny VoIP na każdą kieszeń!

O kwestiach bezpieczeństwa VoIP pisaliśmy już wiele razy, pojawiały się rozwiązania sprzętowe i programowe. Podejmowana była kwestia kosztu, a ostatnio nawet pokazaliśmy rozwiązania dostępne za darmo. Największym wyzwaniem okazuje się jednak znalezienie rozwiązania optymalnego pod kątem możliwości do ceny.

Najtaniej jest za darmo! Czy aby na pewno?

Istnieją darmowe rozwiązania klasy SBC (Session Border Controller) i to one są często brane pod uwagę jako pierwszy wybór pod kątem optymalizacji kosztu, bo przecież nic nie kosztują. Czy aby na pewno? Okazuje się jednak, że tego typu produkt ma dość sprecyzowaną grupę odbiorców. Jeżeli jesteśmy integratorem, firmą związaną z IT i mamy wewnętrzne kompetencje do konfiguracji tego typu rozwiązań to faktycznie może to być dla nas optymalny wybór. Co jednak jeżeli zainteresowanym jest biuro rachunkowe, które wszystkie usługi związane z IT i telekomunikacją zleca na zewnątrz? W takim wypadku koszty dodatkowe wdrożenia i konfiguracji mogą być znaczne.

Optymalny środek – rozwiązania „pudełkowe”

Naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora małego biznesu wychodzi firma Sangoma z produktem Sangoma SMB SBC. To małe urządzenie w eleganckiej, solidnej obudowie posiada pełnię funkcjonalności Session Border Controller’ów a do tego jest gotowe do działania zaraz po wyjęciu z pudełka.

Dzięki graficznemu interfejsowi i kreatorom konfiguracja urządzenia jest prosta i nie wymaga najwyższego poziomu wiedzy technicznej tak więc nie wygeneruje dużych kosztów wdrożenia.

Dla kogo?

Sangoma SMB SBC może obsłużyć od 5 do 30 jednoczesnych sesji (połączeń głosowych) więc sprawdzi się szczególnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, a ceny zaczynające się od niecałych 600 dolarów z pewnością nie odstraszą potencjalnych nabywców – co warto podkreślić jest co całkowity, jednorazowy koszt za kompleksowe rozwiązanie.

Reasumując

Rynek rozwiązań klasy Session Border Controller rozwija się i każdy zauważa korzyści płynące z ich wdrożenia. Zaporowe ceny czy skomplikowana (często tekstowa) konfiguracja są przeszkodą dla firm o mniejszych budżetach. Dzięki rozwiązaniom „out-of-the-box” takim jak Sangoma SMB SBC produkty są osiągalne praktycznie dla każdego, a co bardzo istotne w razie problemów z konfiguracją czy funkcjonowaniem mogą być objęte wsparciem Partnerów z sieci Dystrybucyjnej.


Bartosz Ploch
Bartosz Ploch

Presales w zespole Halo2. Doświadczony inżynier sprzedaży i systemowy ambitnie poszukujący nowych wyzwań oraz rozwiązań innych niż oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *