Sangoma Gateways – poznaj produkty Halo2 odc. 1

Sangoma Gateways – poznaj produkty Halo2 odc. 1

Od czegoś trzeba zacząć!

Przekazywanie informacji o ofercie firmy jest wyzwaniem. Szerokie portfolio produktowe stawia poprzeczkę jeszcze wyżej. Jak to zrobić efektywnie? Jak wiele uwagi poświęcić konkretnemu producentowi aby nie zasypać zainteresowanych zbyt dużą ilością informacji? Odpowiedź jest prosta (a przynajmniej pozornie się tak wydaje) – ma być krótko i na temat, po wojskowemu!

Ten artykuł jest inauguracją cyklu poświęconego produktom, rozwiązaniom powiązanym z telekomunikacją IP i dostępnych w ofercie dystrybucyjnej Halo2.

Brama VoIP – oszczędność czasu i pieniędzy w firmie

Linia bram VoIP firmy Sangoma pozwala zachować istniejącą infrastrukturę (analogową lub cyfrową) i połączyć ją z nowoczesnymi usługami VoIP (Voice Over IP) oszczędzając czas i pieniądze firmy. Po prostu podłącz dowolną z bram na brzegu swojej infrastruktury! Urządzenie automatycznie, bezobsługowo będzie przetwarzało połączenia telefoniczne i zajmie się transkodowaniem wymaganym pomiędzy sieciami SIP-TDM.

Niezależnie od tego czy Twoja firma to małe przedsiębiorstwo, które chce rozszerzyć usługi głosowe czy też duża korporacja lub nawet operator oferujący usługi głosowe, linia bram Sangoma Vega jest dostosowana do Twoich potrzeb.

 

Vega Analog VoIP Gateways (SIP-TDM)

Idealne rozwiązanie dla firm korzystających z analogowego sprzętu telefonicznego, które potrzebują bezproblemowego połączenia z usługami VoIP i sprzętem IP. Powszechnie stosowane w instalacjach z telefonami analogowymi, które należy połączyć z usługami VoIP bez zmiany infrastruktury PBX lub głosowej. Znakomicie sprawdzają się również w przypadku firm posiadających już centralę IP-PBX, które potrzebują bezproblemowo podłączyć starsze urządzania, takie jak faksy czy liczne telefony analogowe. Od 2 do 50 portów FXS i mechanizm survivability (zapewnienie komunikacji w obrębie bramy w przypadku awarii serwera SIP), a wszystko w jednym urządzeniu!

 

Vega Digital VoIP Gateways

Rozwiązanie dla firm korzystających ze sprzętu opartego o cyfrowe łącza TDM, które potrzebują bezproblemowego połącznia z usługami VoIP i sprzętem IP. Powszechnie stosowane w instalacjach z cyfrowymi łączami E1 / T1 / BRI, które należy połączyć z usługami VoIP bez zmiany infrastruktury PBX lub głosowej. Znakomicie sprawdzają się również w przypadku firm posiadających już centralę IP-PBX w celu połączenia z łączami cyfrowymi E1 / T1 / BRI w celu realizacji niskiej i średniej ilości połączeń. Obsługa od 4 do 120 połączeń jednoczesnych (2-4 porty BRI lub 1-4 portów PRI) i mechanizm survivability, a wszystko w jednym urządzeniu!

 

NetBorder VoIP Gateway (High Density SIP-TDM)

Jednoczesne wsparcie dla równoczesnego korzystania z ISDN, CAS (R2), SIP, T.38 i H.323 przez urządzenia NetBorder firmy Sangoma powoduje, że są one idealnym rozwiązaniem dla dostawców usług, którzy migrują z ze starszych usług do architektur opartych na protokole IP, dużych przedsiębiorstw oraz centrów obsługi generujących duży ruch telefoniczny. Zintegrowanie możliwości transkodowania gwarantują działanie NetBorder praktycznie z dowolnymi rozwiązaniami OpenSource oraz komercyjnymi zapewniając również zwiększenie ROI poprzez kompresję ruchu VoIP. Możliwość obsługi do 32 portów PRI i  960 połączeń jednoczesnych zamknięta w kompaktowej obudowie Rack 19” 1U!

 

NetBorder SS7 VoIP Gateway (SS7-SIP)

Linia bram klasy operatorskiej z obsługą SS7 od firmy Sangoma oferuje bezproblemowe połączenie nowej generacji usług VoIP i starszych sieci opartych na protokole SS7. Te skalowalne, ekonomicznie urządzenia obsługują do 64 portów PRI (T1 / E1) oraz do 1920 jednoczesnych połączeń z jednoczesną obsługą protokołów sygnalizacji ISDN, SS7 CAS (R2), SIP i SIGTRAN. Dla klientów posiadających własny sprzęt serwerowy NetBorder dostępny jest również jako oprogramowanie współpracujące z wielokrotnie nagradzanymi kartami telefonicznymi Sangoma.

 


O firmie Sangoma

Założona w 1984 roku firma Sangoma Technologies jest wielokrotnie nagradzanym liderem w dziedzinie opartych na wartości rozwiązań Unified Communications (UC) dla małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw, producentów OEM, operatorów i usługodawców. Oferta firmy Sangoma obejmuje lokalne systemy telefoniczne, rozwiązania chmurowe, usługi SIP-TRUNK oraz sprzęt telefoniczny. Produkty i usługi są wykorzystywane w wiodących rozwiązaniach PBX, IVR, contact center, rozwiązaniach operatorskich oraz komunikacji cyfrowej na całym świecie. Sangoma jest głównym twórcą i sponsorem projektu Asterisk, najpopularniejszego na świecie oprogramowania komunikacyjnego o otwartym kodzie źródłowym oraz projektu FreePBX, najpopularniejszego na świecie OpenSource PBX. Firmy mogą osiągnąć wyższy poziom współpracy, produktywności i ROI (zwrotu z inwestycji) dzięki Sangomie. Wszystko się łączy, połącz się z Sangomą!

O firmie Halo2

Halo2 to coś więcej niż tylko dystrybutor rozwiązań VoIP. Na pierwszym miejscu stawiamy rzetelną wiedzę, która pozwala realizować najbardziej skomplikowane projekty. Wśród naszych klientów są zarówno najmniejsi jak i najwięksi integratorzy oraz operatorzy telekomunikacyjni. Jesteśmy wiodącym dystrybutorem takich marek jak 3CX, Sangoma, Snom, Htek, beroNet, Dinstar, TelcoBrdiges i innych. Lata doświadczeń naszego Zespołu pozwoliło Nam na stworzenie kompleksowego portfolio produktów IP. Daje nam to komfort pracy jako kompletnego dystrybutora rozwiązań VoIP. Masz pomysł? My go po prostu zrealizujemy.


Bartosz Ploch
Bartosz Ploch

Presales w zespole Halo2. Doświadczony inżynier sprzedaży i systemowy ambitnie poszukujący nowych wyzwań oraz rozwiązań innych niż oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *