Sprawdź najnowszą wersję beta 3CX App dla Android

Sprawdź najnowszą wersję beta 3CX App dla Android

Pojawiła się najnowsza wersja Beta aplikacji 3CX przeznaczonej dla systemu Android. Zawiera mnóstwo poprawek, ulepszeń oraz nowych funkcjonalności. Warto zwrócić na dobrze znaną, podobną do CallKit funkcję umożliwiającą korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych, bluetooth i ogólną łączność z innymi akcesoriami bluetooth.

Odbieraj połączenia przez Bluetooth

Dzięki nowej funkcji podobnej do CallKit aplikacja zyskała możliwość łączenia ze słuchawkami i akcesoriami z wykorzystaniem bluetooth! Możliwość odbierania, kończenia czy odrzucania połączeń za pomocą bezprzewodowych akcesoriów była długo oczekiwana, ale nie była możliwa do realizacji ze względu na brak wsparcie ze strony systemu Android. Należy pamiętać, że opiera się ona o nowe rozwiązanie i została przyjęta obecnie przez określonych producentów urządzeń mobilnych. Pomimo, że na chwilę obecną obsługiwana jest tylko na flagowych urządzeniach to niebawem dodane zostaną kolejne.

Aby dać użytkownikom jeszcze więcej przy okazji wprowadzenia ten funkcji w aplikacji zostały wprowadzone istotne usprawnienia w zakresie obsługi wielu jednoczesnych połączeń oraz udało się wyeliminować większość problemów z kierowaniem audio podczas równoległego korzystania z aplikacji i słuchania muzyki przez słuchawki lub głośnik.

 

Optymalizacja dla IPv6

W pakiecie z najnowszą aplikacją 3CX App Beta dla Android wprowadzono kolejne usprawnienia dla obsługi sieci opartych na IPv6. Należą do nich: ulepszenia TLS (Transport Layer Security) na bazie IPv6 oraz zoptymalizowanie pod kątem skrócenia czasu potrzebnego na połączenie z centralą IP PBX w sieci IPv6.

 

Inne usprawnienia

Warto zauważyć, że wprowadzone zostały ulepszenia do istniejących już funkcji takich jak automatyczne dodawanie wielkich liter do zdań, ulepszenia i poprawki dla białego motywu, poprawki konferencji audio czy zmiany ogólnej stylizacji aplikacji. Niektóre z funkcji zostały zmienione pod kątem łatwości obsługi, na przykład „QR Provisioning” nazywa się teraz „Zeskanuj kod QR”.

Oprócz tego wprowadziliśmy wiele zmian w bazowej aplikacji zwiększając i optymalizując jej wydajność. Obsługa protokołu SIP również została zaktualizowana do najnowszej stabilnej wersji.

 

Znane problemy i ograniczenia

  • Funkcja CallKit-like jest dostępna tylko dla określonych urządzeń z Android w oparciu o wsparcie producenta urządzenia
  • Na podstawie testów 3CX CallKit-like działa prawidłowo na urządzeniach: Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2XL, wszystkich OnePlus. Więcej urządzeń zostanie podane w przyszłych wiadomościach
  • Wsparcie i integracja dla CarPlay nie jest w pełni funkcjonalne. Zostanie to poprawione w nadchodzących aktualizacjach


Bartosz Ploch
Bartosz Ploch

Presales w zespole Halo2. Doświadczony inżynier sprzedaży i systemowy ambitnie poszukujący nowych wyzwań oraz rozwiązań innych niż oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *