FreeSBC – wirtualny Session Border Controller od TelcoBridges

FreeSBC

Rozwiązania SBC czym są?

Rozwiązania SBC (Session Border Controller) są używane na brzegu sieci obsługującej ruch głosowy VoIP (Voice over IP). W dużym uproszczeniu ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedniej jakości połączeń IP co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotnym elementem dla operatorów. SBC umieszczony na styku dwóch dostawców usług może również służyć do transkodowania kodeków czy też unifikacji nagłówków SIP.

Czy rozwiązanie SBC musi być drogie?

Nazwa FreeSBC nie jest przypadkowa. To rozwiązanie oferowane przez TelcoBridges w podstawowej konfiguracji można wdrożyć praktycznie za darmo. FreeSBC dostępny jest z darmową licencją na rok (z możliwością bezpłatnego odnowienia w kolejnych latach) w ramach, której otrzymujemy w pełni funkcjonalne rozwiązanie SBC. Jeżeli decydujemy się na opcję płatną to zyskujemy wsparcie techniczne 24/7, dodatek TB Analytics oraz integrację z zewnętrznymi systemami.

Ważnym elementem rozwiązania FreeSBC jest model licencjonowania. Nie ma tu początkowej opłaty licencyjnej a jedynie roczna opłata powiązana wprost z ilością wykorzystywanych jednoczesnych sesji głosowych.

Jakie funkcjonalności oferuje FreeSBC?

FreeSBC oferuje obsługę do 60.000 sesji a w ramach nich typowe dla SBC funkcjonalności takie jak m.in.:

  • Zapobieganie DOS/DDOS, dynamiczne blacklisty oraz Call Access Control
  • RTP bypass
  • Manipulacja nagłówkami SIP
  • Wskaźnik jakości sieci
  • Ukrywanie topologii sieci
  • Elastyczne kierowanie ruchem

Warto tu dodać, że FreeSBC jako rozwiązanie software’owe może być instalowany na maszynach wirtualnych zarządzanych przez Vmware / OpenStack lub na fizycznych, indywidualnych serwerach. Dzięki temu uzyskujemy łatwą skalowalność rozwiązania w zakresie od 100 do 60.000 sesji.

Dla kogo?

Rozwiązanie TelcoBridges FreeSBC jest typowym produktem klasy operatorskiej i w tym środowisku sprawdzi się najlepiej. Dostęp do narzędzi analitycznych i integracja z zewnętrznymi systemami poprzez CDR Text/Radius, Radius AAA, RESTful API lub SNMP umożliwiają bieżącą kontrolę nad prawidłową pracą oraz automatyzację procesów takich jak wykrywanie fraudów.

Jak zacząć?

Jeżeli jesteś zainteresowany poznaniem rozwiązania TelcoBridges FreeSBC to zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, udostępnimy dokumentację oraz pomożemy w uruchomieniu środowiska testowego.

Już dziś możesz przetestować FreeSBC za darmo wraz z 3 miesięcznym pakietem TB Analytics i integracji z zewnętrznymi aplikacjami.


Avatar
Halo2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *