Kiedy użyć bramy IP? (Infografika)

Bramy VoIP pełnią funkcję urządzenia łączącego stare technologie analogowe lub ISDN z nowszymi systemami SIP lub VoIP. Chociaż samo urządzenie jest proste w działaniu to nie zawsze jesteśmy pewni czy w naszym przypadku zda egzamin. W poniższej infografice przedstawiamy cztery różne scenariusze dla bram VoIP beroNet: All-IP, Miękka migracja, Mini-Appliance i failover. Na końcu pojawia się też piąty scenariusz, którego ograniczeniem jest tylko nasza kreatywność.

Scenariusz 1: All-IP

Model All-IP zaczął zdobywać popularność wraz ze wzrostem technologii VoIP/SIP. Firmy który chciały wykorzystać swoją obecną infrastrukturę telekomunikacyjną (analogową/ISDN) i połączyć ją z usługami VoIP, musiały znaleźć rozwiązanie. W tej sytuacji bramy VoIP służą do połączenia central analogowych lub ISDN z technologią VoIP/SIP.

Scenariusz 2: Miękka migracja

Przełączenie z ISDN PBX na IP-PBX może być szybsze i łatwiejsze, chociaż nie w każdym przypadku jest zalecane. Ten scenariusz zapewnia firmom możliwość powolnego przejścia ze starej centrali PBX do nowej centrali telefonicznej IP. W miękkiej migracji możesz przenieść część swojej firmy do nowej centrali IP-PBX, aby sprawdzić jej działanie i scenariusze połączeń które zaplanowałeś. Największą zaletą miękkich migracji jest czas, który firma zyskuje na wewnętrzne szkolenia, stworzenie dokumentacji i poznanie nowego systemu telekomunikacyjnego.

Scenariusz 3: Mini Appliance

Na niektórych bramach VoIP można uruchamiać małe systemy IP-PBX. Dzięki temu mogą one pełnić rolę prostych central telefonicznych dla małych biur. Na przykład urządzenia beroNet mają możliwość uruchomienia małego systemu ZeroConf-PBX.

Scenariusz 4: Failover

Redundancja w systemach telefonicznych jest ważna – szczególnie jeśli chcesz mieć pewność, że zawsze działają. Brama VoIP może zapewniać trasy przełączania awaryjnego do dostawców usług ISDN, analogowych lub GSM. Dzięki czemu zapewnisz ciągłość pracy swojego systemu telekomunikacyjnego.

Scenariusz 5: Więcej dzięki aplikacjom

Bramy VoIP od beroNet mogą uruchamiać aplikacje, które dodają dodatkowe funkcje. Dzięki aplikacjom można zamienić bramę w urządzenie SBA lub skonfigurować VPN bezpośrednio na bramie przy pomocy OpenVPN.

beroNet


Avatar
Halo2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *